Hírarchívum 2006

2006. 12. 15.
Karácsonyvárás Iváncon és Csákánydoroszlón
Közeledve az ünnepekhez, két egyházközségben, Iváncon és Csákánydoroszlón lesz ünnepváró áhítat. Iváncon december 17-én, vasárnap 16.30-koz kezdődik a szentmise, majd közvetlen utána a hittanosok és a helyi népdalkör műsora. Csákánydoroszlón pedig december 20-án, szerdán 17 órától várjuk a híveket hittanosaink és az iskolai énekkar előadására.

2006. 12. 15.
Szentségimádás Vasalján
December 16-án van a Vasaljai templom soros szentségimádási napja. Délelőtt 9 órakor kezdődik a szentségkitétel. Délután 5 órakor szentóra, majd 6 órakor szentmise lesz, melyet Tóth Tibor novai plébános mutat be.

Karácsonyi gyóntatás
Advent a lelki nagytakarítás ideje is. Szentgyónásra a következő helyeken és időben lesz lehetőség:
Felsőmarác-december 15. 15 órától
Csákánydoroszló-december 15. 16 órától
Vasalja-december 16. 15 órától
Ivánc-december 17. 14 órától

Adventi lelki előkészület a Szociális Otthonokban
December 13-án, szerdán délután 2 órától felkeresem az Ivánci Szociális otthon lakóit. Ekkor nyílik lehetőség lelki beszélgetésre és szentgyónásra. 4 órakor pedig az otthon könyvtárában szentmisén vehetnek részt az ott élő gondozottak és ápolóik. Másnap, csütörtökön 3 órától a Csákánydoroszlói Otthonban lesz diavetítéssel egybekötött adventi gyertygyújtás.

Betegek karácsony előtti gyóntatása
December 13-án, szerdán délelőtt látogatom meg otthonaikban a Vasaljai és a Magyarnádaljai idős testvéreket, Csákánydoroszlón pedig pénteken délelőtt keresem fel a betegeket.

2006. 11. 17.
Adventi lelkinap Zalaegerszegen
Szeretttel hívjuk egyházközségeink családjait Zalaegerszegre, ahol december 2-án, szombaton egész napos családi lelki programokkal várják az érdeklődőket. Az autóbuszra jelentkezni november 24-éig, péntekig lehet.

2006. 11. 17.
Szentségimádás Csákánydoroszlón
November 24-én 10 órai kezdettel szentmisét mutat be a Csákánydoroszlói templomban Mikolás Attila újmisés. A Nepumoki Szent János tiszteletére felszentelt templom szentségimádási napja a délután 3 órakor kezdődő szentórával zárul. Venite adoremus-Jöjjtetek, imádjuk!

2006. 11. 03.
Halottak napja tájékán mindenki elhunyt szeretteire emlékezik. Községeinkben idén első alkalommal külön is megemlékeztünk a közelmúltban meghalt híveinkről. Fiatalok közreműködésével a szentmise evangéliuma után egy-egy mécsest gyújtottunk meg templomanikban, örök nyugodalmat és világosságot kérve számukra. A hívek nagy érdeklődéssel és meghatódottsággal vettek részt a megemlékezéseken.