Keresztelés

A gyermek Isten ajándéka. A keresztség szentségében az újszülött megszabadul az áteredő bűntől, és Isten gyermekévé válik. A gyermekek kereszteléséhez legalább az egyik szülőnek kérnie kell a szentség kiszolgáltatását. Emellett a szülőkkel történő személyes találkozás során a lelkipásztornak meg kell győződnie arról, hogy van megalapozott remény a keresztelendő gyermek katolikus vallásban való nevelésre. A keresztelő idejét és a szükséges adatokat is ekkor egyeztetjük. Szeretettel várjuk a szülőket a plébániai fogadóórák idején, illetve telefonos egyeztetés után a megfelelő időpontban.

A gyermek megkeresztelését mindig a szülőnek kell kérni. A szülőknek vállalniuk kell, hogy gyermeküket vallásosan fogják nevelni.

A keresztszülőnek hoznia kell a lakóhely szerinti plébániáról igazolást arról, hogy keresztszülői tisztséget vállalhat. Csak az lehet keresztszülő, aki betöltötte a 16. évét, bérmálkozott, illetve, ha már házasságot kötött, szentségi házasságban éljen.